top of page

Svatební účes a líčení

Kdy se objednat, jaké informace po Vás budou potřebovat, co ovlivňuje výslednou podobu účesu a líčení, kdy se provádí zkouška a proč je důležitá a také jak se v den svatby chovat, aby vše proběhlo hladce a Vy jste na obřad nemuseli dobíhat s vyplazeným jazykem :-) To vše v dnešním článku :-)


Co je dobré vědět!


Čtvrt až půl roku před svatbou je vhodný čas k tomu, domluvit si svatební účes a líčení.

Předem je vhodné promyslet, kolik hlav bude potřeba ve Váš svatební den upravit.

Pokud budete chtít kadeřníka a vizážistu v jednom, stihne připravit méně účastníků svatby než by zvládl tým.Kadeřnice/vizážistka bude chtít na Vaší úvodní schůzce znát:


Termín a čas svatby: V první řadě je potřeba zjistit, jestli ve stejném termínu nemá jinou nevěstu


Kolik lidí budete chtít připravit: Od počtu hlaviček, které potřebují opečovat se odvine, kdy je třeba začít s přípravami a zda je počet vůbec reálné stihnout. Svatební účes zabere cca hodinu a více. Záleží na šikovnosti kadeřnice, složitosti účesu, na tom, jak jsou vlasy připraveny a také na jasné domluvě podoby účesu. V případě líčení se jedná o 30-45 minut příprav. Základem plánování je, že nevěsta musí být učesaná, nalíčená a oblečená hodinu před obřadem.


Jakou máte představu o svatebním účesu a líčení: Většina nevěst chodí již vybavená fotografií a spolu s kadeřnicí pak řeší, zda se jedná o vhodný účes s ohledem na styl svatby nebo detaily šatů a doplňků.


Jak budou vypadat Vaše svatební šaty: Pokud máte korzetové šaty, budou vypadat lépe rozpuštěné nebo polorozpuštěné vlasy, než vyčesané do pevného drdolu a naopak - pokud máte odhalená záda nebo krajkovaný živůtek až ke krku, je škoda tyto dominanty šatů zakrýt rozpuštěnými vlasy. Vizážistka rovněž od stylu šatů snáze odvodí, jak bude líčení výrazné.


Jaké plánujete doplňky: Pokud chce nevěsta závoj, nebude nutné věnovat nadstandardní péči drdolu, který bude skrytý pod ním. Podobu účesu ovlivní i věneček - lépe vypadá s rozpuštěnými zvlněnými vlasy. Živé nebo umělé květy se pak zase lépe připevní do copu nebo drdolu. Vizážistku bude také zajímat podoba kytice, věnečku nebo květů ve vlasech. Ovlivní především barevnost líčení.


Tak jsme si plácli! A co dál?


Týden až 3 týdny před svatbou se provádí zkouška účesu a líčení, která je již zpoplatněná. Můžete si tak vyzkoušet, jestli Vám účes skutečně sedí, dobře drží a zda se Vám líčení zamlouvá. Máte také dostatek času vypilovat případné mouchy a něco pozměnit. Je řešen také střih a barvení vlasů.


Týden před svatbou řešte také manikúru, pedikúru a kosmetiku. Především na kosmetiku není dobré objednávat se den před svatbou. Vy co na tuto proceduru pravidelně nechodíte možná nabydete dojmu, že je vhodné zajistit si termín co nejblíže svatbě, abyste byly "čerstvé." Po kosmetickém zákroku však budete sice čisté jako miminko, ale také nateklé a zarudlé. A takhle se ve svůj Velký den fakt probudit nechcete :-)


Ženich by měl v posledním týdnu stihnout střih vlasů a zarovnání či zastřihnutí vousů. Tyto procedury se však dají stihnout i ráno v den svatby. Jen je třeba domluvit si je rovněž v dostatečném předstihu - pro představu, komplexní péče v barbershopu zabere hodinu a půl.


V den svatby provedou nevěsta a objednaní účastníci svatby úkony, na kterých se s kadeřnicí předem domluví (například mytí hlavy a fénování značně urychlí proces).


Je důležité, aby nevěsta dodržela, na čem se s kadeřnicí a vizážistkou domluvila a nedoobjednávala další účastníky svatby na místě.

Dostane tak kadeřnici i vizážistku do časové tísně, nervozity a sama sebe tak okrádá o čas a péči. Je proto dobré toto s rozmyslem rozhodnout předem.


Buďte krásní a užijte si svůj Velký den!
Comments


2K9A1344.jpg

Ahoj, díky, že jsi tu :-) 

Poznej, kdo se skrývá za těmito články :-) 

Chceš zasílat články do mailu? Pošli mi svou adresu

Díky za zprávu

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page