top of page

OTÁZKY, NA KTERÉ SE ČASTO PTÁTE

 

SVATEBNÍ FOTOGRAFIE

1. KDE PŮSOBÍŠ? MŮŽEME SI TĚ OBJEDNAT I MIMO TVÉ PŮSOBIŠTĚ?

Žiju v obci Nosislav na Jižní Moravě a nedělá mi problém fotit svatbu po celé ČR. Na svatební focení si mě můžete objednat kamkoliv. U jednotlivých cenových balíčků naleznete, jakým způsobem je hrazeno cestovné. 

2. KDY SE nejlépe OBJEDNAT NA SVATEBNÍ FOCENÍ?

Pokud se jedná o víkendový termín, doporučuji provést rezervaci alespoň šest měsíců před požadovaným termínem. Je pravděpodobné, že později bude Váš termín již obsazen. Pokud znáte datum své svatby a víte, že jako fotografku chcete mě, určitě dlouho nečekejte a napište mi :-)

3. MŮŽEŠ S NÁMI BÝT CELÝ DEN?

Určitě ano. Svatební den chci prožívat s Vámi a přitom zachytit všechny důležité momenty. Přijedu za Vámi tedy během příprav v ranních hodinách a opustím Vás při večerní oslavě. Zaměřím se na všechno, co Vám ve svatebním albu nesmí za žádnou cenu chybět a budu si všímat také všech emotivních projevů Vašich hostů. Během svatebního dne pravděpodobně nebudete vnímat to, jak Váš den prožívají ostatní. Postarám se o to, abyste nepřišli ani o tyto momenty nepřišli. Více o tom, jak postupuji při focení svateb se dočtete v mém blogovém článku: Jak fotím svatbu

4. NAFOTÍŠ NÁM POUZE OBŘAD?

Ano, počítám s touto variantou v cenovém balíčku "NA SKOK." I malou svatbu je potřeba uchovat, a to nejen ve vzpomínkách, ale také na fotografiích, třeba pro příští generace. Čemu se ale rozhodně nevyhnete, je Vaše svatební párové focení, které následuje v takovém případě hned po obřadu. Bez toho se neobejdu a neměli byste ani Vy :-) 

5. Na fotkách se nikdy netváříme moc hezky a neumíme pózovat...

Mám pro Vás dobrou zprávu. Pózovat nemusíte a v mnoha případech ani nebudu chtít, abyste se dívali do objektivu. Při focení Vás povedu, pokud to bude potřeba, ale nejvíce práce udělám za Vás. Mým úkolem bude, dostat z Vás úsměvy a emoce, které budou opravdové a vím, jak na to ;-) Postačí nám si u focení povídat, být trochu v pohybu a občas Vás navedu k nějakým zákeřnostem, které si ale užijete ;-) Výsledky budou stát za to :-) 

6. MÁŠ VYTIPOVANÁ MÍSTA NA SVATEBNÍ PÁROVÉ FOCENÍ?

Pokud se jedná o lokalitu, kde jsem již někdy byla, nějaké tipy určitě mám. V první řadě ale budu trochu sondovat od Vás, jestli máte nějaká svoje oblíbená místa a jaké fotky chcete mít (příroda, město, s vodním odrazem, vinice atd.).  Pokud žádné preference nemáte nebo místo také neznáte, přijedu na svatbu o něco dříve a najdu nějaká místa sama.  

 

7. Přijdeš až na svatbu nebo se poznáme dřív?

Po rezervaci termínu se potkáme na předsvatební schůzce - osobně nebo přes videohovor, pokud je mezi námi velká vzdálenost. Vzájemně se tak oťukáme, zjistíme, jestli je nám spolu příjemně a jestli jsou v symbióze Vaše přání a moje možnosti :-) Nemám potíž se Vám v konverzaci více otevřít a říct i něco o sobě a přiblížit Vám tak svůj život. Pravděpodobně zjistíte, že se naše životy zase tak výrazně neliší. Pokud byste si mou práci chtěli vyzkoušet ještě před svatbou, můžeme se potkat při předsvatebním párovém focení. 

 

8. JAK JE TO S PLACENÍM?

Používám standardní smlouvu, tak aby byly obě strany kryté a abyste měli černé na bílém, co všechno ode mě dostanete. Ta se podepisuje po rezervaci vašeho termínu, nejpozději dva měsíce před svatbou. Po podpisu vystavuji zálohovou fakturu na 50% a po zaplacení je termín váš. Záloha je pro mě jistota, aby se nestalo, že mi někdo zruší rezervaci týden před svatbou. Bohužel bych tak přišla o termín, který by si mohl zarezervovat někdo jiný. Zbylých 50% se poté doplácí po svatbě, jakmile vám pošlu tzv. první vlaštovku, tj. výběr fotografií, kterými se můžete začít chlubit na sociálních sítích :)

 

9. KDY NÁM POŠLEŠ FOTKY A JAKÝM ZPŮSOBEM?

Fotky dodávám do 30-ti pracovních dní od svatby, ale většinou se tak moc těším, až výsledek uvidíte, že ihned po svatbě sedám k počítači a pouštím se do výběru a úprav. Může se tedy stát, že fotky dostanete mnohem dříve. Do tří dnů od svatby Vám ale zašlu top fotky, tzv. první vlaštovky, kterými se můžete začít chlubit na sociálních sítích :-)

 

Fotky dodávám v digitální podobě (online galerie s unikátním přístupovým heslem) v té nejvyšší možné kvalitě. Tím získáte jistotu, že budete mít vždy k dispozici zdroj, se kterým můžete nakládat dále podle libosti. Takže i do budoucna si budete moci nechat fotografie vytisknout třeba i ve velkém rozměru v perfektní kvalitě. Poradím Vám, kde je vhodné fotografie vytisknout a můžu Vám poskytnout také lepší ceny u mé oblíbené tiskárny kvalitnifotky.cz.

 

10. CO KDYŽ BUDEŠ NEMOCNÁ NEBO SE NEBUDEŠ MOCT DOSTAVIT Z JINÉHO DŮVODU?

V případě, že by se něco takového stalo, mám dohodu s jinými profesionály, kteří mě mohou zastoupit. Takto je to uvedené i ve smlouvě, takže máte jistotu, že budete mít určitě svatebního fotografa s minimálně stejně kvalitními fotografiemi, jaké byste čekali ode mě.

 

11. MÁME S TEBOU POČÍTAT NA OBĚD?

Určitě budu ráda, že nebudu muset z místa svatby rychle odbíhat do restaurace. Jistě bychom také navíc přišli o spoustu zajímavých momentů.  

PORTRÉTNÍ, RODINNÉ A PÁROVÉ FOTOGRAFIE

1. KDE PŮSOBÍŠ? MŮŽEME SI TĚ OBJEDNAT I MIMO TVÉ PŮSOBIŠTĚ?

Žiju v obci Nosislav na Jižní Moravě a nedělá mi problém fotit svatbu po celé ČR. Na svatební focení si mě můžete objednat kamkoliv. U jednotlivých cenových balíčků naleznete, jakým způsobem je hrazeno cestovné. 

 

2. CO SI MÁM VZÍT NA SEBE/S SEBOU?

Vybírejte spíše jednoduché jednobarevné oblečení bez složitých vzorů. Momentálně uděláte asi největší parádu, pokud se zaměříte na neutrální přírodní barvy. Pokuste se vyhýbat velkým nápisům a logům. Pokud se budete fotit ve skupině, nezapomeňte barvy propojit a sjednotit (ideální je využití 3-4 barev nebo k odstínů jedné barvy). V průběhu focení se také můžete převléknout do jiného outfitu, který jste si přinesli. Pokud se nebudete moct rozhodnout, nafoťte, pošlete a já Vám ráda poradím. 

Jsou vítány také rekvizity, které jsou Vám vlastní - pokud jezdíte na skatu nebo kole, klidně si ho vezměte sebou. Pokud hodně čtete, vezměte si sebou knížku atd. Dítěti přibalte jeho oblíbenou hračku. Pomůže mu uzemnit se a užít si to. 

Blížší informace se dočtete v mém blogovém článku: Jak se připravit na focení.

 

3. Na fotkách se nikdy netváříme moc hezky a neumíme pózovat...

Mám pro Vás dobrou zprávu. Pózovat nemusíte a v mnoha případech ani nebudu chtít, abyste se dívali do objektivu. Při focení Vás povedu, pokud to bude potřeba, ale nejvíce práce udělám za Vás. Mým úkolem bude, dostat z Vás úsměvy a emoce, které budou opravdové a vím, jak na to ;-) Postačí nám si u focení povídat, být trochu v pohybu a občas Vás navedu k nějakým zákeřnostem, které si ale užijete ;-) Výsledky budou stát za to :-) 

 

4. VYMYSLÍŠ LOKACI NA FOCENÍ?

Pokud nemáte vyhlídnuté místo, ke kterému máte nějaký vztah a kde chcete fotit, můžu vám doporučit nějaká místa, která znám a zdají se mi na focení krásná. V případě intimního párového focení se Vás předem zeptám i na detaily o Vašem vztahu, abychom společně našli lokalitu, která Vám bude sedět a bude vhodná vzhledem k příběhu, který společně vymyslíme. Více informací najdete v mém blogovém článku: Intimní párové focení.  

 

5. KDY SI TĚ MÁME OBJEDNAT NA FOCENÍ?

Alespoň dva týdny dopředu. Tak máte větší jistotu, že budu mít volný termín

 

6. KDY BUDEME MÍT HOTOVÉ FOTKY A JAK NÁM JE PŘEDÁŠ?

Fotografie dodávám do 14ti dnů,  a to v elektronické podobě přes online galerii, která bude mít své unikátní heslo a nedostane se do ní nikdo jiný než Vy a lidé, kterým odkaz a heslo svěříte. Fotografie jsou nahrané v maximální velikosti a jdou odtud pohodlně stáhnout do počítače i mobilu. Je samozřejmě možné se domluvit a objednat i tisk fotografií, fotoknih a dalších tištěných produktů. V takovém případě mi dejte vědět a já Vám zpracuji nabídku. Pokud si budete chtít fotky nechat vytisknout sami, mohu Vám doporučit tiskárnu s výhodnější cenou pro své zákazníky :)

 

V případě, že si vyberete můj cenový balíček All inclusive, dostanete ode mě fotky v elektronické podobě a zároveň i tištěné ve velikosti 10x15

 

7. JAK JE TO S PLACENÍM?

Platba probíhá na základě vystavené faktury hned po focení a případném výběrů fotografií. Finální fotografie odesílám až po proplacení faktury.

 

8. CO KDYŽ BUDEŠ NEMOCNÁ NEBO BUDEME MY NEMOCNÍ?

Není problém změnit zarezervovaný termín na jiný a focení přesunout.

9. DÁŠ NAŠE FOTKY AUTOMATICKY NA SOCIÁLNÍ SÍTĚ NEBO WEB?

Určitě ne. Fotky vidíte jako první a vždy si u Vás nejprve ověřím, jestli mohu vybrané fotografie zveřejnit či nikoliv. Vaše rozhodnutí respektuji. 

 

POKUD JSTE NENAŠLI ODPOVĚĎ NA VAŠI OTÁZKU, NEBOJTE SE MĚ KONTAKTOVAT! 

bottom of page