top of page

Zahradní "jako" svatba

Článek o tom, jak jsem dvěma fajn lidem připravila a vyfotila fejkovou svatbu a zase nás to téměř nic nestálo :-)

V letošním roce jsem měla zatím možnost fotit jednu svatbu. Byla hodně free a některé věci jsem si nestihla vyzkoušet nebo bych je udělala s odstupem času jinak. Naplánovala jsem proto další svatbu u nás na zahradě, abych vychytala mouchy a napravila to, co jsem při té první nedoladila.


Přemýšlela jsem, koho požádám o roli ženicha a nevěsty. Vzpomněla jsem si, jak mi jednou Andrejka vyprávěla, že přišli o všechny fotky ze svého svatebního dne, a proto mi přišlo skvělé, udělat jim další. Domluvili jsme se, že to nebude stát nic žádnou ze stran, jen si věnujeme svůj čas. Tomu se říká Té eF Péčko - Time For Photo :-) A na takových projektech dělám moc ráda, protože se při vytváření podmínek k focení můžu fakt hodně vyřádit.


Takové akce jde dělat dvěma způsoby:


A) seženete potencionální "novomanžele,"dekoratérky, floristky, cukráře, kameramany, švadleny, zlatníky, catering atd., a každý přispěje do konceptu tím nejlepším, co umí a Vy mu to nafotíte - zároveň máte svůj propagační materiál


nebo


B) si to všechno uděláte sami, třeba v menším měřítku, ale tak, aby to splnilo účel.


Moc ráda spolupracuji s ostatními lidmi, co něco umí, ale pro tuto příležitost jsem se rozhodla vzít to pěkně od podlahy a sama. Sice mi přípravy zabraly mnohem více času, ale taky jsem zase jednou mohla vytvořit něco krásného, poplácat se po rameni a zároveň tak trochu pochopit práci ostatních, kteří kolem svatby poletují. A že jich je! Myslím si, že si člověk té práce pak mnohem více váží, dokáže lépe plánovat a hledat ty skutečně podstatné prvky.


Předem jsem si v hlavě naplánovala, jak bude místo vypadat, které jednotlivé komponenty použiju, co musím vyrobit a kde na to vezmu suroviny, a sestavila jsem si joblist jednotlivých akcí. Takhle vlastně postupuji při organizaci každé akce, protože i když mám pocit, že je to přece jasné a nezapomenu, tak v celkovém objemu všech kroků se člověk brzy ztratí.


Díky tomu, že se v současné době dělají svatby téměř kdekoliv a oblíbeným místem k veselce je i les, pole, louka nebo třeba kopec, nabízí se vytvořit jednoduché dekorace z dostupných materiálů. Nikdy jsem si nevšimla, jak jsou louky v červenci krásné, a co všechno na nich roste. Najdete ještě mladé druhy trav, kvetoucí byliny, krásné bodláky a okrasné květiny. Všechno se hodí a na vaší jednoduché boho svatbě může Vaše květinová výzdoba přetékat z každé vázy :-) Ze tří náručí květin a plevele se mi podařilo vytvořit věneček pro nevěstu i družičku, svatební kytku, korsáže pro ženicha a družbu, dvě bohaté květiny na svatební tabuli a výzdobu do stojatých váz u stanu - zábava opravdu na celé dopoledne.

Protože stan nemáme, bylo potřeba ho vytvořit. Hula hoop obruč, jednoduché dlouhé záclony, prostěradla, jehla, nit, drát a železný hák. A pak všechno omotat světýlky, protože ty vytvoří tu správnou atmosféru v pozadí. No a pak palety, stoličky, hromada dek, kožešinek a polštářků, které doma běžně využíváme a snažím se protlačit do svých projektů, když už je máme :-), prostěradla jako ubrusy, lucerničky, svíčky, vázy, světelný řetěz zavěšený na stromě, nádobí.... a to je vlastně všechno.

Možná se to nezdá, ale celý den jsem se nezastavila a měla jsem pocit, že na samotné focení už ani nebudu mít energii. Ale stačila rychlá sprcha a elán mě opět naplnil. Takže po příjezdu "snoubenců" bylo opět rušno a i přes to předchozí vyčerpání a pocit, že jsem si možná zase ukousla velké sousto, jsem chtěla projet vše podle plánu a nic neodrbat. Předem jsem si snímky promýšlela a vytvořila si několik celků, které pro mě dělají svatbu svatbou a nakonec společně vytvoří ten správný příběh.


Nevěsta přijela již nalíčená a učesaná a převlékla se do mých jednoduchých svatebních šatů, ženicha, družičku a družbu bylo třeba ozdobit korsážemi a věnečkem a mohlo se začít. Fotil se příjezd, navlékání prstýnků, polibek, lovestory novomanželů, svatebčany u svatební tabule, přípitek, tanec. Jejich rozbor si nechám na příště a díky nim asi pochopíte, o co se během svatebního focení snažím, a jaké snímky vlastně můžete čekat.2K9A1208.jpg

Ahoj, díky, že jsi tu :-) 

Poznej, kdo se skrývá za těmito články :-) 

Chceš zasílat články do mailu? Pošli mi svou adresu

Díky za zprávu

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page